Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Stowarzyszenie ESTEKA z Tarnobrzega walczy w Mistrzostwach Świata w Dobroczynności
Echo Dnia, Publication date: 2017-04-06

Stowarzyszenie ESTEKA z Tarnobrzega walczy w Mistrzostwach Świata w Dobroczynności

Autor: Klaudia Tarjs

ORYGINALNY MATERIAŁ

Stowarzyszenie ESTEKA z Tarnobrzega walczy w Mistrzostwach Świata w Dobroczynności
Tarnobrzeskie Stowarzyszenie ESTEKA, które zbiera pieniądze na rehabilitację poprzez hipoterapię grupy 100 niepełnosprawnych dzieci oraz wsparcie projektów skierowanych do dzieci i młodzieży od pierwszego marca uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra 2017. ESTEKA jest jedną z 50-ciu organizacji z całej Polski, które w tej kampanii zbierają pieniądze na realizację swoich celów.
 
 
 
- ESTEKA od 2010 roku organizuje corocznie zajęcia rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych dzieci - przypomina Janusz Szwed, koordynator projektu Kilometry Dobra.
 
- Dzięki zaangażowaniu sporej grupy wolontariuszy udaje się nam rocznie realizować zajęcia hipoterapii dla grupy ponad 70 osób rocznie, a zapotrzebowanie na nie jest prawie ponad trzykrotnie większe. Rodzice niepełnosprawnych dzieci podkreślają, że hipoterapia jest bardzo dobrą metodą wspierającą leczenie. Przystępując do tegorocznej edycji postawiliśmy przed sobą jeden główny cel. Zebrać pieniądze, które pozwolą nam zorganizować trzy tysiące zajęć rehabilitacyjnych dla grupy 100 niepełnosprawnych dzieci.

Odwiedzają i zbierają

Wolontariusze Stowarzyszenia od pierwszego marca pojawiają się na organizowanych na terenie Tarnobrzega i okolicznych miejscowości imprezach, zawodach sportowych, spektaklach i występach, a także w szkołach z puszkami zachęcając do przekazywania datków właśnie na ten konkretny cel.Dodatkowo stowarzyszenie pozyskało swoich własnych ambasadorów: tarnobrzeskie tenisistki stołowe, mistrzów Europy w reiningu: Rafała Dolatę i Bogdana Czarnika, aktorów: Adriana Wiśniewskiego, Dariusza Lewandowskiego z Klanu, muzyków: Michała Wiórkiewicza, Anety Figiel i innych

Ruszyli z projektem

- Od początku trwania kampanii odwiedziliśmy już kilkanaście firm, gdzie zachęcaliśmy do udziału w Kilometrach Dobra i przekazania wsparcia finansowego, które przybliży nas do osiągnięcia zakładanego celu – dodaje Robert Kędziora, wiceprezes Esteki. – Do promocji projektu wykorzystujemy również profil Facebook, gdzie zamieszczamy konkretne informacje na temat podejmowanych działań i efektów, które są już dziś wymierne. Pierwszego kwietnia uruchomiliśmy pierwszy z projektów hipoterapii dla grupy 12 niepełnosprawnych dzieci z terenu Tarnobrzega, a przymierzamy się do dwóch kolejnych. Dla dzieci z Sandomierza oraz powiatu tarnobrzeskiego i stalowowolskiego.

Dzięki hojności darczyńców ESTEKA do 24 marca zebrała ponad siedem tysięcy złotych, co plasowało stowarzyszenie na drugim, po Caritas Białystok miejscu, spośród pięćdziesięciu organizacji. - Nasze stowarzyszenie bierze w takiej akcji udział po raz pierwszy i nie mamy dużego doświadczenia w takich działaniach – uprzedza Jarosław Piątkowski, prezes ESTEKI. – Jesteśmy dobrej myśli, że mieszkańcy czy firmy będą wspierać nasze działania.

Krok po kroku jak głosować na ESTEKĘ:

Sposób pierwszy: - wpłać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia ESTEKA z dopiskiem "Kilometry dobra" 17 1500 1735 1217 3005 3741 0000 -

sposób drugi: wejdź na http://kilometrydobra.pl/organization/stowarzyszenie-esteka/ • wybierz hasło WPŁAĆ; • określ kwotę, jaką wybierasz; • podaj swoje dane: imię, nazwisko, e-mail, nr telefonu; • zaznacz opcję jeśli wpłacasz anonimowo; • wybierz zakładkę BlueMedia, bank i dokończ transakcję; lub PayPal i postępuj jak wyżej;

sposób trzeci: znajdź naszych wolontariuszy podczas eventów i wrzuć swój datek do oznaczonej puszki. Każde 44 zł to jeden metr, 176 zł to 4 m, a 444 zł to metrów Dobra!

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów. Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji, samorządów i biznesu. W ramach projektu zbierane są pieniądze na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, kościół, niepełnosprawnych, zdrowie.

Tegoroczne Kilometry Dobra 2017 potrwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”, ponieważ wszystkie miejscowości biorące udział w kampanii rywalizują o to zaszczytne miano. Laur Mistrzów Świata w Dobroci należał już do mieszkańców Lublina i Jarosławia, a w tym roku tytułu broni Białystok. Przez trzy miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty itp. Konkurencją finałową jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki, to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy. Do rekordu potrzeba 75 km., czyli ponad 3,3 miliona złotych.
 

 

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]